سایبان چادری چیست؟

سایبان چادری یک پوسته یکپارچه است که توسط متریالی همچون یک میله و یا ستون‌ها حفظ و نصب می‌شود که می‌تواند در نقش یک سایبان چادری برای افراد باشد. به طور کلی می‌توان گفت سایبان‌ها سازه‌ای هستند که تابش نور آفتاب و بارش انواع ریزگرد و برف و باران را کنترل و نقش حفاظتی را ایفا می ‌کنند. ایجاد سایه گسترده و مناسب و زیبایی سقف چادری باعث شده است که استفاده از آن به عنوان غرفه نمایشگاه بسیار متداول است. این سایبان‌ بسیار مصرفی بوده که امکان استفاده در مکان‌‌های مختلف را دارد. به طور مثال در خانه‌ها، حیاط‌‌ها، مراکز تفریحی و تجاری، اماکن گردشگری، سواحل و استخر‌های خصوصی و عمومی، سقف منازل و روف گاردن‌‌ها، باغ‌‌ها و مزارع.

سایبان چادری و یا پارچه ای به دلیل حمل و نقل آسان، نصب راحت و پوشش مناسب آن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد این نوع سایبان از نظر ظاهری نیز به شکل‌های ظریف و سبک ظاهر می‌شوند اما در مقابل این ظاهر فریبنده به گونه ای ساخته شده اند که برای چندیدن دهه در شرایط سخت به خوبی قابل استفاده می‌باشند. سطح پوشش داده شده توسط این نوع سایبان محدود می‌باشد، از این رو هرگاه مشتریان درخواست پوشش دادن یک منطقه وسیع داشته باشند به آن‌ها پیشنهاد می‌شود که از چند عدد سایبان در کنار یکدیگر استفاده نمایند.

 

تاریخچه سایبان چادری

عشایر به دلیل آنکه ییلاق و قشلاق می‌کنند و عموما دامدار هستند درون چادر زندگی می‌کنند تا جا به جایی راحتی داشته باشند. بنابراین تاریخچه استفاده از سازه‌های چادری ریشه در کهن و سنت ما دارد و امروزه پیشرفت استفاده از آن را شاهد هستیم. پس از آن بیشترین استفاده از سازه‌های چادری در سالن‌های نمایشی و بعضا در سیرک‌ها دیده شد.

سازه‌های چادری به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و حکم پوشش و سقف را در یک بنا دارند. پس می‌توان گفت که سازه‌های چادری، پوسته کششی از پارچه است که به کمک یک ستون یا قوس فشاری بنا می‌شود و اکثریت قابلیت برچیده شدن دارند. امروزه نیز در عصر جدیدی که زندگی می‌کنیم سازه‌های چادری به چشم می‌خورند. حسن استفاده از این سازه‌های چادری بهینه سازی در استفاده از مصالح است. شاید جالب باشد که بدانید متوسط عمر مفید سازه‌های چادری ۲۰ سال و در برخی موارد حدود ۴۰-۵۰ سال برآورد شده است.

 

مزایا

سایبان‌ها نوعی محافظ در برابر نور خورشید برای لوازم منزل هستند. این نوع حفاظت سبب می‌شود در رنگ قالی و لوازم خانگی در اثر نور خورشید تغییری ایجاد نشود. سازه‌ چادری برای مهمانی‌ها و سالن‌های تشریفات گزینه ی بسیار مناسبی هستند که می‌توانند در برگزاری جشن‌ها بازدهی خوبی را داشته باشند. سقف پارچه ای با طراحی فانتزی، مدرن و شیک خود بیشتر مورد پسند مردم قرار دارد. طول و عرض آن را می‌توان به صورت انعطاف پذیر و با توجه به منطقه واقعی سایت تنظیم نمود.

سایبان پارچه ای به راحتی قابل نصب بوده و قابلیت استفاده مجدد را نیز داراست و در کل مراحل مهندسی و ساخت آن تأثیر و آلودگی بسیار کمتری بر روی محیط زیست می‌گذارد.

 

کاربرد سایبان پارچه ای

 • استفاده از سایبان پارچه‌ای در ابعاد بزرگ مانند پوشش سکوهای استادیوم‌های ورزشی
 • استفاده در سازه‌ها و سقف‌های که نیاز به ستون ندارد به دلیل سبکی آن
 • برای پوشش محیط و همچنین برای جلوگیری از دید مستقیم کاربرد دارد
 • استفاده در ابعاد کوچک مانند ایجاد سایبان در فضاهای شخصی
 • استفاده جهت در امان ماندن از شرایط جوی
 • استفاده به عنوان پوشش سقف‌های داخلی

 

انواع سایبان چادری

سقف پارچه ای دارای انواع متفاوتی است که با توجه به نوع آن نحوه جمع شدن آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. اجرای سقف چادری متحرک به نحوی است که توسط ریل و قرقره، باز و بسته می‌شود. طریقه باز و بسته شدن سقف ثابت نیز به وسیله بازو و جک انجام می‌شود.

 

سایبان پارچه ای متحرک

استفاده کردن از سقف چادری متحرک روشی مقرون به صرفه و مناسب است که باعث زیباسازی، بهینه سازی و ایمن سازی مکان‌‌های مسکونی، تجاری، اداری و تفریحی می‌شود. سایبان متحرک پارچه ای متشکل از یک سیستم پوشش پارچه ای و آلومینیومی است که بر روی یک ریل حرکت می‌کند. از این رو در سقف‌های متحرک پارچه‌ای اتوماتیک که با نصب یک موتور، نیروی محرکه این سقف به وجود می‌آید و با طراحی یک ریموت کنترل و یا یک دکمه، عمل جمع شدن و باز شدن سایبان پارچه ای به صورت خودکار و کنترل شده انجام می‌شود.

سایبان متحرک پارچه ای برای پوشش فضاهای رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، استخرها بسیار ایده آل، مناسب و منطقی می‌باشند. پوشش تراس، بالکن، آلاچیق محوطه روف گاردن، سر درب ورودی و پارکینگ خودرو نیز موقعیت‌های مناسبی برای استفاده از سایبان اتوماتیک پارچه ای هستند.

 

سایبان پارچه ای ثابت

سقف چادری ثابت محصول مفیدی است. به این دلیل که به فضای کمی احتیاج دارد و در عین حال سر پناه وسیعی را فراهم می‌کند. این نوع از سایبان دارای ساختار ساده ای است اما در عین حال بسیار کاربردی، که دارای استقامت بالا و بسیار مستحکم است.

 

قیمت سایبان چادری

از مزایای خیلی مهمی که سایبان‌های چادری دارند  قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه آن‌ها است که در مقابل مدل‌های دیگر سایبان بسیار مناسب می‌باشد. همچنین سازه‌های چادری با توجه به نوع انتخابی آن برای پروژه و اندازه و کیفیت مواد وارد شده در آن دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. سازه‌های چادری و غشایی به صورت صنعتی آن مدت‌ها می‌شود که  بسیار مورد استفاده  قرار می‌گیرد. مواد سازنده ی این نوع سازه از الیاف، پلیمر، کامپوزیت و… می‌باشد.

 

چادری

کد محصول : F300

 • طول: هر رول 100 متر (استاندارد)
 • عرض: 160
 • تراکم 150 * 300

آکسفورد خاویاری

(سومیت ریز بافت)

 • طول: هر رول 100 متر (استاندارد)
 • عرض: 160
 • تراکم 150 * 300

آکسفورد برنو

 • طول: هر رول 100 متر (استاندارد)
 • عرض: 160
 • تراکم 150 * 300

واتر خطی

 • طول: هر رول 100 متر (استاندارد)
 • عرض: 170
 • تراکم 150 * 300